İngilizce Dil Köyü

Türkiye’deki küçük İngiltere-Little  Britain!


EEC-Anglo olarak 2014 yılından bu yana özellikle iş dünyasına yönelik uyguladığımız Dil Köyü programımız, öğrencilerimizin İngiliz öğretmenlerle ve konuklarla 7/24 iletişim kurarak İngilizce konuşabileceği, bilgilerini pekiştirerek pratik yapabileceği 7 günlük bir yabancı dil kampı uygulamasıdır. Talep olursa bu programı özel kurumlar için de organize edebilmekteyiz. Kampımızda günün ilk 2 saati gramer dersleri verilirken, günün geri kalanı tamamen öğrencilerle ana dili İngilizce olan misafirlerimizin iletişimine ayrılmıştır. Eğlenceli aktiviteler, turistik geziler, bol sohbet ve eğitici oyunlarla, anlama ve konuşma becerilerinin geliştirilmesi hedeflenmiştir.

Dil eğitimine yeni bir yaklaşım getiren programımızda,  her bir öğrenci , her saat farklı bir öğretmen ve gönüllü misafirle konuşarak pratik yapmaktadır. İngiltere, Amerika, Kanada, Yeni Zelanda gibi dünyanın farklı yerlerinden gelen Anglo misafirler ile dil pratiği yaparak, farklı aksanlarla iletişim yeteneğini artırmak, iletişim dinamiğini sağlayarak da öğrencilerin ilgi ve konsantrasyonunu canlı tutmak mümkün olmuştur.

Program kapsamında, öğrencilerin odalarındaki TV kanallarından gazetelere kadar her detay, öğrencilerin İngilizce ile yaşayacağı şekilde düşünülmüştür.  EEC-Anglo Dil Köyü programımız, İngilizceyi yıllardır dil okullarından, kurslardan, gramer kitaplarından öğrenmeyi denemiş, ancak yeterli verimi alamamış herkes için kaçırılmaz bir fırsattır.  Yemek saatlerinde dahi her öğrenci ayrı bir öğretmen ve yabancı misafirle aynı masaya oturtularak Türkçe ile bağlantının tamamen kopması, İngilizce düşünme becerilerinin gelişmesi sağlanmaktadır.

Öğrencilerimiz kamp boyunca tek kişilik odalarda tam pansiyon olarak konaklar. Eğitim sürecinin sonunda eğitim sertifikalarının yanı sıra öğrendiklerini unutmamak adına pratik yapabilmeleri için çeşitli materyallerin sunduğu online eğitimlerden faydalanırlar. Bu imkanlar da toplam ücrete dahildir.