PROGRAM İÇERİĞİ

Konaklamalı 5 Günde İngilizce Kampı Nedir?


İngilizce Kampı, kısıtlı zamana sahip kişilere yönelik hazırlanan ve ekstra-yoğun bir tempoyla sabah 06.30 ile aksam 23.30 arası haftanın 5 günü devam eden bir programdır. Dersler ve İngilizce iletişim check-in yaptığınız günün akşamı İngiliz öğretmenleriniz ve diğer katılımcılar ile birlikte yiyeceğiniz akşam yemeği ile başlamaktadır. Akşam yemeği sonrasında ya şömine etrafında içeceklerinizi yudumlayarak sohbet edecek, ya da İngiliz öğretmenlerinizle kısa bir doğa yürüyüşü yaparak önünüzdeki 5 tam günlük dolu dolu, ancak bir o kadar da eğlenceli bir programa çok sıcak bir akşam ile merhaba diyeceksiniz.

5 gün boyunca sınıf içinde geçireceğiniz 45 formel ders saatinin yanında öğretmenlerle ders niteliğinde yapılan sosyal aktiviteler ve yemekler de düşünüldüğünde günlük 16 tam saat İngilizce öğreneceksiniz. Bu da klasik İngilizce kurslarıyla kıyaslandığında 2,5 aylık yoğun bir programa tekabül etmektedir. Birebir özel dersler ile haftada 4 saatlik bir program ile karşılaştırıldığında ise 5 aylık uzun bir kursa eşit olmaktadır. Geleneksel yöntemlerin, herkes tarafından bilindiği üzere, verimlilikleri bazan kısa süreli bazan ise nerdeyse hiç olmamaktadır. İngilizce Kampı’mızı diğer yöntemlerden ayıran en önemli özelliği kısa sürede pratige odaklı bir yöntemle öğrencilerimize yabancı dilde düşünebilme ve konuşabilme yetenegi kazandırabilmesidir.
Kampımızın sonunda tüm katılımcılarda “ölçülebilir” bir akıcılık ve kelime bilgisi şaşırtıcı şekilde kendini göstermektedir. Ortamın Türkçe’den tamamıyla arındırılmış olması başarımızın en önemli unsurlarındandır. Eğitim süresince odalardaki TV kanallarından tutun da lobideki gazetelere kadar tamamen İngilizce’yi yaşayabileceğiniz bir ortam sağlanmaktadır. Kursun başlangıcından önce detaylı bir seviye tespit sınavı, sözlü mülakat ve ihtiyaç analizi gerçekleştirilerek katılımcıların doğru gruba girebilmeleri ve eksikliklerine yönelik özel bir müfredat ile eğitilmeleri sağlanır.

5 Gün Sonunda İngilizcem Ne Düzeye Gelecek?

EEC-Anglo olarak deneyimlerimiz doğrultusunda öğrencilerimizin karma dil becerilerine sahip olduklarını gözlemliyoruz. Örneğin bir öğrencinin Grammar (dilbilgisi) yeteneği Intermediate (orta) düzeyde dahi olsa Speaking (konuşma) becerisi çoğunlukla çok daha düşük seviyelerdedir. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak, çok yönlü ve kapsamlı bir çalışma ertesinde öğrencilerimizi doğru gruplara yerleştirmekteyiz. Maksimum 4 kişilik gruplarda katılımcılarımız hem dil becerileri açısından birbirleriyle eşit kişilerle, hem de aynı sektörden benzer hedeflere sahip katılımcılarla eğitim görmektedirler.

Beginner (Başlangıç), Elementary (Temel) ve Pre-Intermediate (Orta Öncesi) düzeyleri 5 günlük iki kur ile tamamlanmaktadır. Ancak Intermediate (Orta) ve Advanced düzeyleri birer seans ile tamamlanır.