Ankara Anlaşması ile İngiltere Göçmenlik Programı

londra-staj-programi1

İngiltere’de Yatırım ve Sermaye Şartı Olmadan Kendi İşinizi Yaparak Oturum İzni Alabilirsiniz!

Ankara Antlaşması resmi olarak(ECAA) European Community Association Agreement (Avrupa Topluluğu İşbirliği Anlaşması) adıyla geçmektedir ve İngiltere tarafından Türk vatandaşlarına iş kurmaları temelinde verilen oturum hakkıdır.

Ankara Antlaşması oturumu ile İngiltere’de yaşayabilir ve işinizi yürütebilirsiniz. Bilgisayar uzmanlığından çocuk bakıcılığına, öğretmenlikten temizlikçiliğe kadar birçok mesleği icra edebilirsiniz. Ancak kendinize yetecek kadar gelir etmekve vergi ödemek zorunluluğunuz bulunmaktadır.

Yatırım ve Sermaye Şartı Yoktur

Yalnızca cüzzi bir miktar karşılığında, ilk bir kaç ay kendinizi idame ettirebilceğiniz kadar sermaye ile Ankara Anlaşmasına başvurabilirsiniz.

İstediğiniz İşi Yapabilirsiniz

Ankara Anlaşması oturumuyla doktorluk ve hemşirelik gibi özel eğitim gerektiren meslekler dışında çocuk bakıcılığı, temizlikçilik, kuryelik, taksi şoförlüğü, berberlik, bilgisayar mühendisliğ, web tasarımcılığı gibi birçok işi yapabilirsiniz. Ankara Anlaşması oturumunda kuracağınız işte sadece siz çalışabilir, başka işçi çalıştırmak zorunda kalmazsınız.

Bakmakla Yükümlü Olduğunuz Aile Bireylerini İngiltere’ye Götürebilirsiniz

18 yaşından büyük olmamak kaydıyla çocuklarınızı da İngiltere’ye götürebilirsiniz. Kendileri İngiltere’de her işi yapabilir, maaşlı olarak çalışabilirler.

5 Yılda İngiliz Pasaportu Alma Hakkı

İngiltere’deki 4. yılınızdan sonra süresiz oturum iznine başvurabilirsiniz. Süresiz Oturum İzni aldıktan bir yıl sonar ise İngiliz Vatandaşlığına geçmebilirsiniz. Süresiz Oturum İzni aldıktan sonar, artık İngiltere’de istediğiniz maaşlı olarak başkasının yanında eleman olarak da çalışabilirsiniz.

Askerlik

Ankara Anlaşması ile askerlik yükümlülüğünüz varsa, bunu 37 yaşına kadar erteleyebilir ve İngiltere’de 4 yıl çalıştıktan sonra yurt dışı işçi statüsünde bedelli askerlik yapabilirsiniz.

Ücretsiz Sağlık Sigortası

İngiltere’deki tüm kamu hastanelerinde ücretsiz tedavi olabilirsiniz.

Ankara Antlaşmasına Kimler Başvurabilir

Ankara Anlaşması oturumuna başvuruda her ne kadar belirli bir başvuru koşulu olmasa da İngiltere’ye gittiğinde mesleğiyle kendini idame ettirebilecek, ciddi adayların başvuruları kabul edilmektedir. Ankara Antlaşması oturumuna temel başvuru kriterleri ise şöyledir:

– TC Vatandaşı olmak

– 18 yaşından büyük olmak

– İngiltere’de başarılı olabileceğiniz bir mesleğe sahip olmak

– Kurulacak işe yetecek kadar sermayeye sahip olmak.

– Yapacağınız isle ilgili kanıtlayabileceğiniz iş geçmişiniz ve deneyimlerinizin olması

EEC-Anglo Türkiye’den yapacağınız başvurularda hukuksal danışmanlık hizmeti vermektedir. Detaylı bilgi almak için ecaa2@eecanglo.com adresine email atabilir veya danışmanlarımıza  0543 936 28 63 nolu Whatsapp hattımızdan tüm sorularınızı yöneltebilirsiniz.

whatsapp-icon

 

londrastaj