PROGRAM İÇERİĞİ

Konaklamalı 5 Günde İngilizce Kampı Nedir?


İngilizce Kampı, kısıtlı zamana sahip kişilere yönelik hazırlanan ve ekstra-yoğun bir tempoyla sabah 08.00 ile aksam 23.30 arası haftanın 5 günü devam eden bir programdır.  Grup programlarımızda katılımcılar kesinlikle 25 yaş üstü olup çoğunlukla ayni ihtiyaçlara sahip benzer profilde yetişkinlerden oluşmaktadır. Ancak bireysel programlarımız da mevcut olup bu programlarda yaş sınırı aranmamaktadır. Kursun başlangıcından önce detaylı bir seviye tespit sınavı, sözlü mülakat ve ihtiyaç analizi gerçekleştirilerek katılımcıların doğru gruba girebilmeleri ve eksikliklerine yönelik özel bir müfredat ile eğitilmeleri sağlanır.

Dersler ve İngilizce iletişim check-in yaptığınız andan itibaren başlamaktadır. 5 gün boyunca sınıf içinde geçireceğiniz formel dersin yanında öğretmenlerle eğitici şekilde yapılan sosyal aktiviteler ve yemekler de düşünüldüğünde günlük 16 saat İngilizce öğrenecek ve pratik yapacaksınız. Bu da klasik İngilizce kurslarıyla kıyaslandığında 2,5 aylık yoğun bir programa tekabül etmektedir. Birebir özel dersler ile haftada 4 saatlik bir program ile karşılaştırıldığında ise 5 aylık uzun bir kursa eşit olmaktadır.

Geleneksel yöntemlerin, herkes tarafından bilindiği üzere, verimlilikleri bazan kısa süreli bazan ise nerdeyse hiç olmamaktadır. İngilizce Kampı’mızı diğer yöntemlerden ayıran en önemli özelliği kısa sürede pratige odaklı bir yöntemle öğrencilerimize yabancı dilde düşünebilme ve konuşabilme yetenegi kazandırabilmesidir. Kampımızın sonunda tüm katılımcılarda “ölçülebilir” bir akıcılık ve kelime bilgisi gözlenir. Ortamın Türkçe’den tamamıyla arındırılmış olması başarımızın en önemli unsurlarındandır. Eğitim süresince odalardaki TV kanallarından tutun da lobideki gazetelere kadar tamamen İngilizce’yi yaşayabileceğiniz bir ortam sağlanmaktadır.

 

Bir Günüm Nasıl Geçecek? (Örnek Intermediate Programı)

08.00           Güne Merhaba – Yabancı Öğretmenler Eşliğinde Doğada Yürüyüş & Kahvaltı
09.00           Sabah Seansı 1 | İngilizce Düşünme Becerileri Egzersizleri
                      Yabancı Öğretmenler Eşliğinde Kahve Molası – Sohbet ve Eğlenceli İngilizce Oyunlar 
10.15            Sabah Seansı 2 | Akıcı Konuşma Egzersizleri ( Story-Telling & EEC-Anglo Method )
                      Yabancı Öğretmenler Eşliğinde Kahve Molası – Sohbet ve Eğlenceli İngilizce Oyunlar 
11.15            Sabah Seansı 3 | İngilizce Sunum Teknikleri 
                      Yabancı Öğretmenler Eşliğinde Kahve Molası – Sohbet ve Eğlenceli İngilizce Oyunlar
12.15            Sabah Seansı 4 | İngilizce Toplantı ve Müzakere Egzersizleri
                      Öğle Yemeği ve Kısa Bir Doğa Yürüyüşü / Havuz Keyfi 
15.00            Öğleden Sonra Seansı 1 | İngilizce Düşünme Becerileri Egzersizleri
                      Yabancı Öğretmenler Eşliğinde Kahve Molası – Sohbet ve Eğlenceli İngilizce Oyunlar
16.00            Öğleden Sonra Seansı 2 | Akıcı Konuşma Egzersizleri ( Story-Telling & EEC-Anglo Method )
                      Yabancı Öğretmenler Eşliğinde Kahve Molası – Sohbet ve Eğlenceli İngilizce Oyunlar
17.00            Öğleden Sonra Seansı 3 | English for Socialising

                      Yabancı Öğretmenler Eşliğinde Kahve Molası – Sohbet ve Eğlenceli İngilizce Oyunlar
18.00            Öğleden Sonra Seansı 4 | Business Senaryoları ve Role-Plays  / Videolar

19.00            Akşam Yemeği
                      Tematik Grup Sohbetleri – Sinevizyon ve Ertesinde Yazılı/Sözlü Egzersizler

 

5 Gün Sonunda İngilizcem Ne Düzeye Gelecek?

EEC-Anglo olarak deneyimlerimiz doğrultusunda öğrencilerimizin karma dil becerilerine sahip olduklarını gözlemliyoruz. Örneğin bir öğrencinin Grammar (dilbilgisi) yeteneği Intermediate (orta) düzeyde dahi olsa Speaking (konuşma) becerisi çoğunlukla çok daha düşük seviyelerdedir. Bu gerçeği göz önünde bulundurarak, çok yönlü ve kapsamlı bir çalışma ertesinde öğrencilerimizi doğru gruplara yerleştirmekteyiz. Maksimum 4 kişilik gruplarda katılımcılarımız hem dil becerileri açısından birbirleriyle eşit kişilerle, hem de aynı sektörden benzer hedeflere sahip katılımcılarla eğitim görmektedirler.

Beginner (Başlangıç), Elementary (Temel) ve Pre-Intermediate (Orta Öncesi) düzeyleri 5 günlük iki kur ile tamamlanmaktadır. Ancak Intermediate (Orta) ve Advanced düzeyleri birer seans ile tamamlanır.

 

EEC-Anglo İngilizce Kampı Nerededir?

Kamplarımızı 2006 yılından bu yana  Izmit, Bodrum ve Fethiye’de gercekleştirmekteyiz. Izmit Gölcük’deki kamplarımız yemyeşil bir doğanın içinde, nehir kenarında konuşlanmış olan Değirmenbaşı Butik Otel’de uygulanmaktadır. Bodrum ve Fethiye lokasyonlarımızda düzenli aralıklarla programlar açılmaktadır. Konaklamalar single odalarda herşey dahil olarak sunulmaktadır. Gün boyu her ihtiyacınız düşünülerek ve İngilizceyle dolu dolu geçen bir haftanızı en rahat ve konforlu şekilde tamamlamanız sağlanmıştır.