SIKÇA SORULAN SORULAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

Geleneksel İngilizce Kurslarından Farkınız Nedir?

Yabancı bir dilin hangi ortamda, hangi şartlarda, hangi yöntemlerle daha iyi öğrenilebileceğini ve öğretilebileceğini biliyoruz. Sınıf ortamında pasif metodlar kullanılarak yabancı dil öğrenmek hem zor, hem de hatalı bir girişimdir.

Eğitmenin öğretme becerisi yüksek olsa dahi, öğrencilerin farklı öğrenme tarzları, materyallerin kişiye özgü değil de standart olması gibi bir çok etken dil kurslarının başarısız olmasına sebep olmuştur.  Öğrenci profillerinin farklılıkları, değişen yaş ortalaması, sadece kitaba bağlı kalarak yaratıcılıktan ve gerçek hayattan uzak kalmak gibi kriterlere dikkat etmek büyük önem taşımaktadır.

EEC-Anglo olarak, en başta kişiye özel dil eğitiminin ne olduğunu bulduk, daha sonra uygulamaya başladık. Geleneksel kurslarla olan en büyük farkımız budur.


Neden Türkçe’ den Tamamen Soyutlanmak En Faydalı Yöntem?

“5 Günde İngilizce Kampı” programımız günün erken saatlerinde başlayarak hem dersler, hem eğlenceli aktiviteler ile gece geç saatlere kadar sürmektedir. Buradaki maksat, anadilden tamamen uzaklaşarak hedef dilde tam konsantrasyon sağlamak, İngilizceyi bilinç altına yerleştirmektir. Ezberlemek ve öğrenmek arasındaki ince çizginin “öğreten” tarafında olmamızın bir nedeni de budur. 5 gün boyunca birçok öğrencimiz rüyalarını da İngilizce görmeye başladığını söylemiştir. İkinci bir dilde ilerlemenin ve konsantrasyonun optimum düzeyde sağlandığının en belirgin göstergesi budur.


Neden Sabit Bir Kurs Kitabı Takip Etmiyoruz?

Derslerde hiçbir zaman kurs kitabı takip etmiyoruz. Konuşma becerilerini artıracak, özel hazırlanmış egzersizler sayesinde öğrenciler daima öğretmenden daha çok konuşmakta, anlama, spontane durumlarda hızlı cevap verme, soru sorma yeteneklerini artırmaktadırlar.

Öğrenciler için seçilen materyaller yine öğrencilerin bize verdiği bilgi doğrultusunda hazırlanır. Örneğin, enerji sektöründeki bir yöneticimiz bizden ders alırken iş hayatında kullandığı yazışmaları, teknik data, kılavuz ve formları uzman eğitmenlerimizce derslere entegre edilir, yüksek verimli bir derse dönüşmesi sağlanır.


4 Öğrenciye 2 Yabancı Öğretmen ile Optimum Sonuçlar!

İngilizce Kamplarımızda öğrenciler maksimum 4 kişilik gruplar halinde eğitim görürler. Dil öğrenmekteki amaçları da aynıdır. Farklı profildeki ve farklı yaş grubundaki öğrenciler aynı grupta bulunmazlar. Hedef-sonuç odaklı çalışmak başlıca prensibimizdir.


5 Günde İngilizce Kampı Başka Nerede Uygulanmaktadır?

5 Günde İngilizce Kampı programı Dünya üzerinde sayılı ülkelerde uygulanmaktadır. Almanya eski Başbakanı Gerhard Schroeder, Norveç Başbakanı, eski Fransa Dışişleri Bakanı gibi tanınmış politikacılar ve devlet adamları İngilizcelerini canlı tutmak ve güçlendirmek için düzenli aralıklarla Avrupa’da bu programdan faydalanmaktadırlar.

Avrupa Birliği sınırları içinde sadece Belçika, Hollanda ve İngiltere’deki birkaç prestijli kurumda bu programı bulmak mümkün.  Bu programı İngiltere’de yıllardır başarıyla uygulayan Park House Training ile EEC-Anglo,  akademik kapsamda yakın iş birliği ve sürekli bilgi alışverişi halindedir.

2006 yılından beri bu programları Türkiye’de uygulayan ilk ve tek dil eğitim kurumu olarak çok sayıda yerli yabancı iş adamına ve diplomata hizmet vermeye devam etmekteyiz.


5 Günde İngilizce Kampı Programımızda 1 Gününüz Nasıl Geçer?

Sabahın erken saatlerinde doğayla iç içe olan otelimizden öğretmenlerinizle beraber ayrılarak doğa yürüyüşüne çıkarsınız. Sizi yormayan, öğretici bir sohbet eşliğinde yürüyüşe devam ederken, yeni kelimeler duyup öğrenerek güne başlamış olursunuz.

Harika bir kahvaltının ardından 4 seans şeklinde sınıf-içi ders alırsınız. Mola vakitlerinde de yine öğretmenlerimizle beraber vakit geçirerek pratik yapma fırsatı bulursunuz.

Öğle yemeğinin ardından kişisel çalışma vakti gelir. Yaklaşık 1 saat süren bu arada öğretmenlerinizle aynı ortamda bulunarak öğrendiklerinizi tekrar eder, İngilizce gazete okur, alt yazılı klip izlersiniz. Yahut şömine önünde kahvenizi yudumlayarak zaman geçirebilirsiniz.

Öğleden sonra tekrar 4 seans sınıf-içi eğitim başlar. Dersin ardından hep birlikte akşam yemeği yenir. Dil öğrenimini kolay, hızlı, eğlenceli hale getiren oyunlar, şömine başı sohbetleri ve sinema gösterimi akşam aktivitelerine dahildir.

HABER BÜLTENİ
Kampanyalarımızdan ve programlarımızdan haberdar olmak için
e-bültenimize üye olun!

The MailChimp plugin is not activated